مجتمع چاپ سعید


پولِ بیشتر با آموخته‌های بیشتر به دست می‌آید و گاهی این آموخته‌ها می‌توانند در عین سادگی تأثیرگذار باشند.   یک توصیه‌ی مهم که می‌تواند به افزایش درآمد شما کمک کند این است که «کمتر از درآمدتان خرج کنید» است، این ۵ کلمه شاید ساده و ابتدایی به نظر برسد، اما اکثر ایده‌های پولدار شدن از همین‌جا شروع می‌شوند. همان‌طور که به دست آوردن پول نیاز به آموزش و برنامه‌ریزی دارد، خرج کردن آن نیز باید به همین صورت باشد؛ پس بهتر است هر ماه با…

تماشای جزئیات بیشتر
چگونه در سال جدید پول بیشتری در‌بیاوریم؟
کسب و کار
چگونه در سال جدید پول بیشتری در‌بیاوریم؟

پولِ بیشتر با آموخته‌های بیشتر به دست می‌آید و گاهی این آموخته‌ها می‌توانند در عین سادگی تأثیرگذار باشند.

 

یک توصیه‌ی مهم که می‌تواند به افزایش درآمد شما کمک کند این است که «کمتر از درآمدتان خرج کنید» است، این ۵ کلمه شاید ساده و ابتدایی به نظر برسد، اما اکثر ایده‌های پولدار شدن از همین‌جا شروع می‌شوند. همان‌طور که به دست آوردن پول نیاز به آموزش و برنامه‌ریزی دارد، خرج کردن آن نیز باید به همین صورت باشد؛ پس بهتر است هر ماه با دل کندن از خرج‌های اضافه، مقداری پس‌انداز را تا پایان ماه کنار بگذاریم تا با به‌کارگیری این مقدارِ کم همراه با ایده‌های هوشمندانه، پول را مانند آهن‌ربا به خود جذب کنیم.

 

سعی کنید فهرستی از خرج‌های ماهیانه‌تان تهیه کنید و موارد آن را طبقه‌بندی کنید تا از هر طبقه خرج‌های اضافه‌تان را حذف کنید، با این روش می‌توانید تا حدودی در درآمد خود صرفه‌جویی کنید. همچنین بهتر است قرض‌های خود را زودتر پرداخت کنید و تنها در مواقع ضروری و به‌‌اندازه‌ی نیاز قرض بگیرید؛ پرداخت قرض‌ها،‌ کاهش خرج‌ها و پس‌اندازِ بیشتر تأثیر خود را بر اوضاع مالی‌تان به‌سرعت نشان می‌دهد و با این کار گام‌های بلندی در مسیر افزایش درآمد برمی‌دارید.

 

 

 

مردم روش‌های مختلفی را برای پول درآوردن به‌کار می‌گیرند اما همیشه نباید انتظار نتیجه‌ی فوری داشته باشند؛ جذب کردن پول مستلزم سرمایه‌گذاری‌های پیاپی و همچنین قدم‌های منطقی و هوشمندانه است تا در‌نهایت بتواند تأثیر مثبتی بر درآمد شما داشته باشد.

 

افزایش درآمد تأثیر چشمگیری در وضعیت مالی انسان و در نهایت شیوه‌ی زندگی او دارد، اما این تأثیر با گذشت زمان و همچنین صبر و حوصله‌ی فرد، خود را نشان می‌دهد. بهتر است همیشه به دنبال موقعیتی باشید که در آن سود بیشتری به‌دست می‌آید و همچنین روند افزایش درآمدتان را طولانی‌تر کنید تا تأثیر آن، تداوم بیشتری داشته باشد. اما این روند باید با برنامه‌ریزی قبلی پیش برود.

 

برنامه‌ریزی‌ و طرح‌های افزایش درآمد، اهمیت زیادی برای یک انسان موفق دارد. آیا وقت آن نرسیده تا کمی به اوضاع مالی خود سر و سامان بدهید؟ در ادامه‌ی این مطلب ۹ استراتژی برای افزایش درآمد در سال جدید بیان شده است.

 

۱. فعالیت‌های درآمدزا انجام دهید

راه‌های افزایش درآمد به قدری زیاد هستند که تمام ترفند‌های درآمدزایی را در خود جای داده‌اند. یکی از این راه‌ها، درآمدزایی در اوقات فراغت است. این نوع درآمدزایی ممکن است در ابتدا مقرون به صرفه نباشد، اما با گذشت زمان سودآوری آن افزایش پیدا می‌کند. رشد درآمد این فعالیت که می‌تواند به شغل دوم شما تبدیل شود، فضای مناسبی را برای سرمایه‌گذاری‌های مختلف ایجاد می‌کند. سعی کنید این فعالیت را جایگزین شغل اصلی خود نکنید و از درآمد آن تنها در سرمایه‌گذاری و دیگر راه‌های افزایش پول استفاده کنید.

 

به طور مثال، Youtube به عنوان رسانه‌ای که توانسته است به بزرگترین وبسایت آپلود و تماشای ویدئو تبدیل شود، در آغازِ فعالیتش که هنوز از چنین محبوبیت میلیونی‌ای برخوردار نبود، تعداد بازدیدکنندگان و ویدئوهای آپلود شده‌اش چنگی به دل نمی‌زد. اما با گذشت زمان و افزایش تعداد ویدئوها، شانس ظاهر شدن در صفحاتِ اولِ جست‌وجو برای این وبسایت افزایش یافت و با افزایش محتوا تعداد بازدیدکنندگان وبسایت روند صعودی را پیش گرفت که در نهایت این بازدیدها تبدیل به درآمد سرشاری شد. بنابراین گاهی بزرگترین ایده‌ها هم برای عملی شدن نیاز به زمان دارند و یک شبه پول به دست نمی‌آید.

 

یک مثال دیگر از این فعالیت‌ها، ارائه‌ی خدمات یا فروش یک محصول تازه و متفاوت در محل زندگی‌تان است. این محصول می‌تواند شامل ابزارآلات باغبانی، صنایع چوبی و… باشد، نکته‌ی مهم این است که انتخاب آن هوشمندانه باشد. این نوع تجارت‌ها قدرت درآمدزایی بالایی دارند اما باز هم زمان تأثیر‌گذار است، اینکه برند شما بر سر زبان‌ها باشد و برای مردم ارزش خرید پیدا کند، تنها و تنها با گذشت زمان عملی می‌شود.

 

این نوع فعالیت‌ها در راهِ به‌دست آوردن پول همیشه مؤثرند و درآمد مطلوبی دارند، اما چرا؟ میل و انگیزه‌ی انسان‌ها در روش‌های جذب کردن پول با یکدیگر تفاوت دارد و این فعالیت‌ها می‌توانند با هر سلیقه‌ای ارتباط برقرار کنند، همچنین اختیاری بودن انجام این فعالیت‌ها می‌تواند انگیزه‌ای در انسان ایجاد کند تا با درآمدزایی در اوقات فراغت احساس رضایت کند.

 

۲. به دنبال شغل پردرآمد‌تر باشید

اگر احساس کردید مهارت‌هایی که دارید فراتر از مسئولیت شغلی‌تان است، پس لازم است تا با تغییر شغل، مسیر کاری‌تان را یک پله به جلو ببرید. علاقه‌مند به چالش باشید و البته زیاده‌خواهی! گاهی همین زیاده‌خواهی در مسیر شغلی می‌تواند تأثیر شگرفی بر درآمد شما داشته باشد.

 

برای ارتقای سِمت شغلی خود باید به چند نکته توجه داشته باشید؛ ابتدا کمی به سِمت بعدی خود فکر کنید،‌ این سمت چه می‌تواند باشد؟ آیا می‌خواهید شغل‌تان تنها یک مرحله بالا ‌رود و به سمت‌های کوچک قانع می‌شوید؟ شاید سمت مدیریت خالی باشد، آن‌وقت چه؟

 

هنگامی که موقعیت شغلی بعدی خود را مشخص کردید،‌ درباره‌ی شرایط مورد نیاز این شغل کمی مطالعه کنید. شما کدام یک از مهارت‌ها را دارید؟ و مهم‌تر از آن، کدام مهارت را ندارید؟

 

آموختن مهارت‌هایی را که ندارید در ارجحیت قرار بدهید. بهتر است فهرستی از این مهارت‌ها تهیه کنید و در آن مراحل دستیابی به هر کدام از مهارت‌ها را بنویسید. با تکمیل این فهرست آمادگی لازم را برای موقعیت شغلی جدیدتان کسب می‌کنید.

 

هروقت که احساس کردید با این مهارت‌ها آشنایی کاملی دارید و توانستید آن را به کار بگیرید، درخواستِ ارتقای سمت شغلی را مطرح کنید. همچنین اگر دو‌شغله هستید، از این درخواست برای شغل دوم‌تان دریغ نکنید.

 

به یاد داشته باشید، تمامی کارهایی که باید برای تغییر موقعیت شغلی خود انجام بدهید واضح است و انجام آن تنها به انتخاب شما بستگی دارد،‌ به‌دست آوردن مهارت‌های مورد نیاز هر شغل بدون تمایل شما عملی نخواهد شد و این مسئله مانع پیشرفت شغلی شما می‌شود.

 

۳. اداره یا محل کارتان را تغییر بدهید

گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که اداره یا محلی که آنجا کار می‌کنید،‌ نمی‌تواند نیازهای شما را برطرف کند. شاید مدیرتان نسبت به ترفیع سمت شما بی‌تفاوت باشد، محیط کارتان خسته‌کننده باشد یا حقوق دریافتی نسبت به دیگر جاها کمتر باشد.

 

اگر این اتفاق برای‌تان افتاده است، در چنین شرایطی پیشرفت و ترقیِ مسیر افزایش درآمد سخت‌تر می‌شود. در نهایت تنها راه باقی مانده، پیدا کردن شغل در نهادهای دیگر است. این تغییر شغل حداقل می‌تواند افزایش درآمدتان را تضمین کند و علاوه بر آن محیط کاریِ پرنشاط را برای‌تان فراهم کند.

 

روند تغییر شغل زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، شما باید شغلی را انتخاب کنید که مهارت‌هایش را آموخته‌اید. همچنین تغییر محل زندگی شما و … از مواردی هستند که زمان زیادی را باید برای انتخاب درست آنها صرف کرد.

 

انتخاب شغل جدید، اولین قدم برای تغییر شغل است. برای آسان شدن این انتخاب می‌توانید از خود سؤالاتی بپرسید مانند: «چه شغل‌ مشابهی در نهادهای دیگر برای من وجود دارد؟»، «آیا درآمد این شغل کافی است؟» و «آیا تمام شرایط مورد نیاز این شغل را دارم؟»؛ با جواب دادن به این سؤالات مناسب‌ترین شغل را انتخاب کنید.

 

اگر هنوز هم نسبت به این تصمیم نگرانی دارید،‌ بهتر است قبل از تغییر شغل با مدیر فعلی خود کمی حرف بزنید و دلایل خود نظیر درآمد ناکافی یا عدم تغییر سمت شغلی را مطرح کنید، شاید آن وقت دیگر نیازی به تغییر شغل‌تان نباشد!

 

۴. مهارت‌‌های شغلی خود را افزایش دهید

موفقیت‌های شغلی شما به مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید، بستگی دارد. درآمد بعضی از شغل‌ها متناسب با توانایی‌های فرد افزایش می‌یابد و هرچه این مهارت‌ها را با توجه به نیازهای نو جامعه فرا بگیریم، افزایش درآمد چشمگیری خواهیم داشت. امروزه مهارت‌های زیادی برای یادگیری وجود دارد از جمله:‌ مهارت مکالمه به زبان‌های خارجی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های کامپیوتری،‌ توانایی حل مشکلات و خیلی مهارت‌های تازه‌تر که با توجه به علایق و استعداد‌های شما شکل می‌گیرند. به‌علاوه سعی کنید مهارت‌های شغلی خود را به مدیرتان نشان بدهید. این کار علاوه بر افزایش درآمد شغلی‌تان، توجه مدیر را به سمت شما جلب می‌کند. همچنین می‌توانید از توانایی‌های خود در قالب پروژه استفاده کنید و با این کار در اوقات فراغت درآمدزایی بیشتری داشته باشید.

 

حال چگونه این مهار‌ت‌ها و توانایی‌ها را به‌دست آوریم؟‌ روش‌های کسب مهارت بسیار متنوع است، این یادگیری می‌تواند از طریق کلاس‌های حضوری در سطح شهر یا کلاس‌های آنلاین و غیرحضوری به‌دست بیاید. با اتمام دوره‌های آموزشی و دریافت مدرک مهارت مورد نظر، شما می‌توانید با به‌کارگیری آن در مسیر شغلی خود درآمد بیشتری کسب کنید. البته این کلاس‌ها ممکن است هزینه‌های زیادی را به همراه داشته باشد، اما این هزینه‌ها به سرعت جبران می‌شوند.

 

گاهی این آموزش‌ها نیازی به پرداخت پول ندارد و این کاری است که وبسایت‌های اینترنتیِ بسیاری انجام داده‌اند، شما تنها با صرف مقداری وقت در اوقات بیکاری می‌توانید این مهارت‌ها را آموزش ببینید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ی کلاس‌های آموزشی نخواهید داشت.

 

۵. به دنبال شغل پاره‌وقت باشید

از سر کار می‌آیید و با وجود خستگی زیاد به سراغ شغل پاره‌وقت‌تان می‌روید! شاید این کار برای خیلی‌ها غیرقابل‌ تحمل و خسته‌کننده باشد، اما با داشتن هدف درآمدزایی انرژی مضاعف جذب می‌کنید و اوقات بیکاری خود را با درآوردن پول بیشتر جایگزین می‌کنید. شغل‌های پاره‌وقت شرایط و مهارت‌های به مراتب آسان‌تر و کمتری را نسبت به دیگر شغل‌ها نیاز دارند. بنابراین پیدا کردن شغل پاره‌وقت زمان زیادی نمی‌گیرد و شما می‌توانید با ارزیابی مهارت‌هایتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

از میان استراتژی‌هایی که در این مقاله ذکر شده، شغل‌های پاره‌وقت تأثیر بیشتری بر روند افزایش درآمدتان دارد. این شغل‌ها به راحتی در دسترس قرار می‌گیرند و شما می‌توانید در کمتر از یک ماه به درآمدی اضافه‌تر از حد تأمین نیازهایتان برسید.

 

با وجود درآمدی که از شغل‌های پاره‌وقت به‌دست می‌آید، گاهی باید به مقرون به صرفه بودن آن فکر کرد. ممکن است درآمد شغل پاره‌وقت شما در مقایسه با شغل اصلی‌ای که دارید، در یک سطح نباشد و حتی ساعات کاری شغل پاره‌وقت بیشتر باشد؛ با وجود این مسئله، انتخاب شغل پاره‌وقت در مقایسه با انرژی و زمان مصرفی‌اش معقولانه به نظر نمی‌رسد.

 

۶. راه‌های کسب‌ درآمد اینترنتی را امتحان کنید

 

 

کسب درآمد اینترنتی یکی از راحت‌ترین شیوه‌های افزایش درآمد است. برای این کار تنها یک کامپیوتر و دسترسی به اینترنت کافی است. چه مبتدی باشید و چه باتجربه، اینترنت برای شما درآمدزایی می‌کند و شما تنها به مهارت‌های ساده‌ای نیاز دارید تا بتواند کسب درآمدتان را شروع کنید. روش‌های کسب درآمد ازطریق اینترنت بسیار متنوع است.‌ شما می‌توانید از ساخت کانال‌های تلگرامی تا سرمایه‌گذاری آنلاین در بازار‌های بورس حق انتخاب داشته باشید.

 

کمی به اطراف‌تان نگاه کنید. چه وسایلی می‌بینید که دیگر برای‌تان کاربردی ندارد؟ آیا به دنبال راهی برای خلاص شدن از آنها هستید؟ راحت‌ترین و همچنین اقتصادی‌ترین راه برای رهایی از این وسایل، فروش اینترنتی آنهاست. خوشبختانه امروزه وبسایت‌های زیادی به این فعالیت مشغولند و شما می‌توانید به‌راحتی و با صرف زمانی کوتاه آگهی محصول‌تان را ثبت کنید و قیمتی مناسب برای آن انتخاب کنید، شما می‌توانید کم‌کم با فروش تمام وسایل اضافه‌تان به درآمد سرشاری دست یابید.

 

یکی‌دیگر از این روش‌های کسب درآمد اینترنتی، استفاده از مهارت‌های کامپیوتری است. این مهارت‌ها می‌توانند شامل فتوشاپ، برنامه‌نویسی تحت‌وب، ساخت اپلیکیشن یا طراحی و توسعه‌ی وب باشند. امروزه اکثر وبسایت‌های اینترنتی به افرادی با این مهارت‌ها نیاز دارند. درآمد دریافتی از این راه بسته به توانایی و استعداد شما تغییر می‌کند و گاه تا حدی افزایش می‌یابد که دیگر نیازی به سر کار رفتن نخواهید داشت!

 

۷. با رئیس‌تان حرف بزنید

داشتن ارتباط محافظه‌کارانه با رئیس‌تان موجب موفقیت در مسیر شغلی‌تان می‌شود. حرف زدن با رئیس‌تان می‌تواند تأثیر مهمی در درآمدتان داشته باشد. سعی کنید توانایی‌های خود را به رئیس‌تان نشان بدهید تا پول بیشتری برای کاری که انجام می‌دهید به‌دست بیاورید.

 

چرا باید نهایت استفاده را از این موقعیت ببریم؟ هر رئیسی قلق خاص خود را دارد، پس با آمادگی قبلی و آگاهی از روحیات او می‌توانید از مکالمه‌ای که با او دارید نهایت استفاده را ببرید. هنگامی که احساس می‌کنید باید با رئیس‌تان حرف بزنید، تمام جوانب این کار را در نظر داشته باشید و سعی کنید برای تأثیرگذاری بیشتر در او، طوری که او می‌خواهد رفتار کنید. فراموش نکنید که رفتارتان موجب بدبینی رئیس‌تان نسبت به شما نشود چون این بدبینی می‌تواند شغل شما را در خطر قرار بدهد.

 

چگونه خود را برای حرف زدن با رئیس‌مان آماده کنیم؟ اولین کاری که باید انجام بدهید بررسی و مروری بر دستاورد‌های مهم شغلی‌تان است؛ چه چیزی شما را از دیگر همکاران‌تان متمایز می‌کند؟ چه کاری کرده‌اید که سبب شایستگی و توجه بیشتر به شما شده‌ است؟ جواب دادن به این دو سؤال‌ خیلی مهم و کلیدی است. اگر جوابی ندارید پس بهتر است تا کمی خود را به چالش بکشید و کارتان را جدی‌تر و بهتر از قبل ادامه یدهید. اگر نتوانید با این کار‌ها رضایت رئیس خود را جلب کنید، شانسی برای دستیابی به مراحل بالاتر شغلی و همچنین درآمدزایی نخواهید داشت.

 

همچنین حضور پیدا کردن در جلسه‌ها و دیده شدن توسط رئیس می‌تواند ارتقای موقعیت شغلی شما را در پی داشته باشد. هرچند ممکن است اکثر جلسه‌های کاری کسل‌کننده و خشک باشد، اما با حضور در این جلسه‌ها و به‌موقع ارائه کردن توانایی‌هایتان و انجام پیاپی این کار، به مراحل بالاتر شغلی دست می‌یابید و درآمدتان به مراتب بیشتر از قبل خواهد شد.

 

۸. تحصیلات خود را ارتقا بدهید

احساس رضایت از شغلی که قرار است ساعات زیادی از روز شما را درگیر خود کند، اهمیت غیر‌قابل انکاری دارد. اما گاهی ممکن است انگیزه‌‌ای برای انجام شغل‌تان نداشته باشید. این احساس ناخوشنودی دلایل زیادی دارد ولی مهم‌ترین آن، محیط کار و ماهیتِ کاری است که هر روز موظف به انجام آن هستید. گاهی شرایطی پیش می‌آید که پیشرفت مسیر شغلی شما جز با ادامه تحصیل غیر‌ممکن می‌شود.

 

تنها راه‌حل برای این شرایط بازگشت به دوران دانشجویی است. با این کار درجه‌ی تحصیلات رشته‌تان را ارتقا می‌دهید یا شروع به تحصیل در رشته‌ای تازه می‌کنید.

 

البته می‌توان به‌جای ادامه تحصیل در دانشگاه، در دوره‌های آموزشی مورد نیاز برای شغل مورد نظر شرکت کنید. دوره‌های آموزشی شاید مدت زمان کمتری را به خود اختصاص بدهند، اما هیچ چیز قابل رقابت با یادگیری در یک محیط آکادمیک نیست، ضمن اینکه دوره‌های آموزشی می‌توانند هزینه‌های بیشتری را ایجاد کنند.

 

ادامه تحصیل همزمان با شاغل بودن انتخابی دشوار است که گاهی سختی ادامه تحصیل موجب دل کندن از شغل می‌شود. این کار در ابتدا نیاز به یک منبع تأمین‌کننده‌ی مالی دارد تا بعدها پروسه‌ی تحصیل نیمه‌کاره رها نشود و مشکلات مالی دست‌وپا گیر نشوند.

 

اگر قصد دارید از صفر شروع کنید و رشته و شغلی جدید را هدف قرار دهید، از همین حالا به پس‌انداز پول برای تأمین هزینه‌های این تغییر بزرگ دست به کار شوید. بهتر است رشته‌ی خود را با توجه به نیازهای شغلی جامعه و همچنین سطح درآمد آن، انتخاب کنید تا ارزش زمان از دست رفته را داشته باشد.

 

۹. در بازار‌های بورس سرمایه‌گذاری کنید

 

 

یکی از هیجان‌انگیز‌ترین راه‌های کسب درآمد سرمایه‌گذاری در بازار‌های بورس است. این بازار کسب درآمد مدت کمی است که در ایران شروع به فعالیت کرده است و گاه درآمدهای میلیاردی‌ای از آن حاصل می‌شود. معاملات سهام در این بازار اغلب به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است و شما می‌توانید پشت کامپیوترتان با انتقال سرمایه‌ی خود، سودهای قابل توجهی به جیب بزنید.

 

البته ورود به این بازار کمی ریسک دارد و باید قبل از ورود به آن، دوره‌ی تحلیل‌های تکنیکال را پشت سر بگذارید. همچنین نکاتی مانند: انتخاب شرکتی مطمئن برای سرمایه‌گذاری، زمان درست خرید و همچنین فروش سهام، توجه به اطلاعیه‌های کدال و … می‌توانند بر ارزش سرمایه‌تان تأثیرگذار باشند.

 

بازارهای فارکس (دادوستد ارز)، یکی‌دیگر روش‌های کسب درآمد از طریق سرمایه‌گذاری است که در آن مبادلات  ارزی صورت می‌گیرد. انجام مبادلات این بازار، هنوز به به‌صورت مستقیم برای ایرانی‌ها فراهم نشده است و ورود به این بازار باید به روش غیرمستقیم انجام شود؛ برای این کار باید از طریق صرافی‌های واسطه که به بازار فارکس دسترسی دارند تبدیل ارز کنید و کلیه‌ی مراحل ثبت‌نام و باز کردن حساب فارکس را به آنها بسپارید.

 

خوشبختانه فارکس به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از سرمایه‌گذاری در این بازار، یک حساب آزمایشی بسازید. دراین صورت شما می‌توانید با خرید و فروش ارز‌های مختلف، آشنایی بهتر با این بازار پیدا کنید. به یاد داشته باشید که بازار فارکس یکی از بی‌رحم‌ترین بازار‌های سرمایه‌گذاری است،‌ پس بهتر است اگر مبتدی هستید ابتدا با سرمایه گذاری در بازار بورس شروع به‌کار کنید.

 

کلام آخر

با به‌کارگیری این استراتژی‌ها در سال جدید، مطمئنا شاهد تغییرات بزرگی در وضعیت مالی خود خواهید بود. عواملی مانند: فعالیت‌های درآمدزا، کسب موقعیت‌های بهتر شغلی، شغل دوم و حتی تغییر مسیر شغلی می‌توانند در افزیش درآمد شما مؤثر باشند.

 

برای اینکه بتوانید مسیر افزایش درآمد را برای خود هموار‌تر کنید، یکی از ۹ استراتژی بالا را به‌کار بگیرید و با سؤال کردن از خودتان، از روش کار مطمئن شوید.

 

از خودتان بپرسید که در سال جدید ازکدام راه برای افزایش درآمد استفاده می‌کنید؟ آیا این راه می‌تواند در وضعیت مالی شما تأثیر‌گذار باشد؟‌ چگونه خود را برای این کار آماده می‌کنید؟

 

زمان شروع کارتان خیلی مهم است، چرا که نه! بهتر است از همین امروز به فکر درآمدزایی باشید. البته همه چیز به خودتان بستگی دارد،‌ اگر روش کارتان را هدفمند انتخاب کنید مطمئنا موفق خواهید شد.

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789