مجتمع چاپ سعید


همه‌ی کارآفرین ها همیشه نمی توانند به موفقیت دست یابند.  گاهی اوقات شکست های سنگینی می خورند و از اهداف خود بسیار عقب می مانند. در این نوشتار ۲۰ عادت کارآفرین ها برای دستیابی به موفقیت آمده است که می تواند به شما نیز در راه موفقیت کمک کند.   ۱. ترس کارآفرین ها را از پا نمی‌اندازد یکی از بزرگ‌ترین خطرات در راه کارآفرینی، این طرز فکر است که زندگی هیچ وقت ارزش ریسک کردن ندارد. احساساتی که با ترس نیز همراه می‌شوند توسط یک سری از هورمون‌ها وقتی ترشح می‌شوند که…

تماشای جزئیات بیشتر
۲۰ عادت کارآفرین ها برای رسیدن به موفقیت
کسب و کار
۲۰ عادت کارآفرین ها برای رسیدن به موفقیت

همه‌ی کارآفرین ها همیشه نمی توانند به موفقیت دست یابند.

 گاهی اوقات شکست های سنگینی می خورند و از اهداف خود بسیار عقب می مانند. در این نوشتار ۲۰ عادت کارآفرین ها برای دستیابی به موفقیت آمده است که می تواند به شما نیز در راه موفقیت کمک کند.

 

۱. ترس کارآفرین ها را از پا نمی‌اندازد

یکی از بزرگ‌ترین خطرات در راه کارآفرینی، این طرز فکر است که زندگی هیچ وقت ارزش ریسک کردن ندارد. احساساتی که با ترس نیز همراه می‌شوند توسط یک سری از هورمون‌ها وقتی ترشح می‌شوند که بدن شما در معرض یک دعوا یا سفر با هواپیما قرار می‌گیرد. کارآفرینان بر این باورند که هیچ گونه خطر قریب الوقوعی وجود ندارد، بلکه تنها چیزی که وجود دارد یک موقعیت خوب بالقوه برای موفقیت است.

 

هنگامی که آنها این حس را دریافت می‌کنند، همین حس کافی است تا ترغیب شوند به جلو حرکت کنند به جای اینکه بنشینند و از پا بیفتند.

 

۲. کارآفرین ها حریص هستند، پس خلق پول آسان است

همه کارآفرینان دست به خلق پول می‌زنند چون این راه را راهی منحصر به فرد برای محل مشکل مشتریان خود می‌دانند و هیچ کدام از اول خواهان این نبوده‌اند که هدف شرکت آنها صرفا رسیدن به ثروت بوده است. آنها ایده و نقشه‌ای داشته‌اند که دنبال تحقق آن رفته‌اند. آنها آنچه را خریدار می‌خواهد و می‌خواهد به آن برسد، می‌دانند.

 

۳. شکست را جزئی از مسیر موفقیت می‌دانند

کارآفرین ها می‌دانند که هنری فورد، سه بار ورشکست شد و بعد از بازگشایی نیز تنها توانست ۲۰۰ دلار در سال اول تجارت خود کسب کند. پس کارآفرینان شکست را نمی‌بینند، بلکه تلاش‌های ناموفق را می‌بینند و همین تلاش‌های ناموفق آنها را ذره ذره به موفقیت نزدیک تر می‌کند.

 

۴. کارآفرین ها خود را با گروه مجرب مجهز می‌کنند

کارآفرین ها از قدرت خود، آگاهی دارند و خودشان را با همراهی افرادی مجهز می‌کنند که مشخصه قدرت آنان برای محیط کار بسیار مناسب است.

 

۵. دل خودشان را به‌دست می‌آورند و قربان صدقه خودشان می‌روند!

جایزه دادن در مسیر موفقیت نه تنها یک عمل ترغیب‌کننده به حساب می‌آید بلکه گاهی اوقات با قراردادن اهداف کوچک تر در طول مسیر موفقیت، قادر خواهید بود حرکتی انفجاری در مسیر خود به سمت پایان راه ایجاد کنید. این کار دقیقا نمونه آشکاری از این است که چگونه مسیر را با موفقیت به پایان برسانید.

 

۶. کارآفرین ها باهدف و عامدانه کار می‌کنند

فعالیت‌های کارآفرین‌های موفق با یک قصد عامدانه در ورای اهداف آنان توام شده است. این کار به آنها اجازه می‌دهد تا از اینکه در طول مسیرشان متوقف شوند، جلوگیری کنند. داشتن یک مقصود واضح و مشخص باعث بالارفتن و جاری شدن انرژی شما می‌شود.

 

۷. قبل از اینکه آماده باشند، شروع به کار می‌کنند

این نکته‌ای است که «ماری فرلو» یکی از سخنرانان بزرگ حوزه موفقیت، مدام بر آن تاکید دارد، زیرا هنگامی که ما برای زمان مناسب صبر می‌کنیم، درواقع برای چیزی غیرممکن صبر می‌کنیم. حتی اینکه هنوز دست تان خالی است و می‌خواهید با این حال مشغول به کار شوید، به نوبه خود عالی است.

 

۸. کارآفرین ها شاه یک شطرنج هستند و نه مهره سرباز آن

کارآفرین‌های موفق تحرکات و طرح و نقشه‌های قابل توجهی را برای تمام حالات محتمل طراحی می‌کنند. آنها تمام توجه خود را به خروجی و ماحصل پروژه اختصاص می‌دهند و از این رو می‌توانند آن پروژه را کنترل و رهبری کنند. این ویژگی به آنها اجازه می‌دهد که جنبشی قابل توجه ایجاد کنند.

 

۹. وقت شان را برای شبکه‌های اجتماعی هدر نمی‌دهند

کارآفرین‌های موفق از طریق ارتباطی گوناگون، فقط برای رفع نیاز و کسب منفعت خود استفاده می‌کنند. این کار وقت پرارزش آنان را هرگز هدر نمی‌دهد.

 

۱۰. کارآفرین ها فکر باز دارند و تنها به دور و بر خود فکر نمی‌کنند

در جهان کنونی، بیشتر میلیاردرهای موفق همان ۲۴ ساعت شبانه روز و همان دسترسی به اطلاعاتی را دارند که بقیه آدم‌ها نیز دارند؛ اما تفاوت آنها با دیگران این است که بیش از هر کس دیگری متفاوت با بقیه فکر می‌کنند.

 

۱۱. همیشه به نیمه پر لیوان نگاه می‌کنند

دیدن فرصت در هر چیزی یک نوع طرز فکر اکتسابی است، نه یک ویژگی شخصیتی ذاتی. کارآفرین‌های موفق الگوهای فکری مخرب خود را مانند عدم اعتماد به نفس و دودلی تشخیص می‌دهند و سپس آن را تغییر می‌دهند.

 

۱۲. کارآفرین ها یادداشت برداری می‌کنند

شاید این گونه به نظر بیاید که کارآفرین‌های موفق زندگی پرمشغله‌ای دارند، آنها در مورد هر چیز غیرمرتبط با کاری که هم اکنون مشغولش هستند، یادداشت برداری می‌کنند و سپس به سراغش باز می‌گردند. این سازمان یافتگی به آنها اجازه می‌دهد تا چند کار را یک باره انجام دهند و آنها را از آن خود کنند، بدون اینکه اجازه دهند کارشان مغشوش شود.

 

۱۳. هم سخت بازی می‌کنند و هم سخت، تفریح

برای بیشتر کارآفرین‌های موفق یک بازه زمانی بزرگ بین کار و تفریح شان وجود دارد. آنها می‌دانند که چه وقت بر خودشان سخت بگیرند و سخت بتازند و چه وقت هم به تفریح بپردازند.

 

۱۴. اطلاعات مفید برای مشاوره می‌دهند

کارآفرین‌های موفق نه تنها خودشان نقشه دارند، بلکه به نقشه شما نیز گوش می‌دهند و به شما مشاوره معقولانه و مفیدی می‌دهند. آنها می‌دانند که در مورد چه کاری توانایی دارند و با سخاوت بقیه را کمک می‌کنند تا به مسیر تحقق رویاهای شان پی ببرند

 

۱۵. کارآفرین ها دوست دار مشاوره گرفتن هستند

با بودن در قلمرو کوچک کارآفرین‌های موفق خواهید فهمید که مغز آنان نسبت به بقیه مردم متفاوت کار می‌کند. آنها جایی که ممکن است چشم‌اندازها و دیدگاه‌های بسیاری مورد نیاز باشد، برای تشخیص داده‌های مسئله به بقیه افراد می‌پیوندند؛ حتی اگر آن طرح منتقدان بیشتری نسبت به حامیانش داشته باشد.

 

۱۶. دائما در ارتباط هستند

شما هرگز نمی‌دانید که کجا و در چه جایی شرکای افسانه‌ای بعدی تان قرار دارند، پس ایجاد ارتباطات جدید بخشی از آن چیزی است که شما در هر مراسم عقد، گردهمایی دانشگاهی و مدارس و ملاقات تجاری باید انجام دهید. کارآفرین های موفق معتقدند برای ایجاد یک رابطه درست هیچ گاه وقت نادرستی وجود ندارد.

 

۱۷. زیاد سوال می‌پرسند

کارآفرین های موفق به طور طبیعی درباره اینکه اشیا چگونه کار می‌کنند یا اینکه چگونه بقیه فکر می‌کنند، کنجکاو هستند. پرسیدن سوال نه تنها عزیزشان می‌کند، بلکه به آنها اجازه می‌دهد تا مکالمه را به جایی هدایت کنند که بیشترین سودمندی را برای خودشان داشته باشند.

 

۱۸. در کنارشان، برترین‌ها قرار دارند

برترین‌ها شامل همه چیز از بهترین کارکنان و تجهیزات اداری گرفته تا بهترین پزشکان و وکلا می‌شود. باور این افراد بر این است که اگر هر کس در زندگی خودش در آنچه انجام می‌دهد، بهترین باشد، مردمی را به طرف خود جذب می‌کند که آنها نیز می‌خواهند بهترین باشند.

 

۱۹. کارآفرین ها شکرگزار هستند

کارآفرین های موفق نکات خوب زندگی خویش را تشخیص داده و قاعدتا برای آنها سپاس گزار نیز خواهند بود. چون آنچه شما روی آن تمرکز می‌کنید، گسترش می‌یابد و هنگامی که بر خوبی در زندگی تمرکز می‌کنید، مقدار بیشتری از آن را خلق می‌کنید.

 

۲۰. ناشکیبا به نظر نمی‌رسند

اگر کارآفرین های موفق به جایی رسیده‌اند که هم اکنون هستند، به خاطر این است که قبول کرده‌اند با همان چیزی در ارتباط هستند که نیازمندش بوده‌اند. آنها در مورد مسائل با تمام جان و دل خود سخن می‌گویند و هرگز شبیه افراد بی‌حوصله و ناشکیبا به نظر نمی‌رسند، بلکه فقط تمام تلاش خود را می‌کنند.

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789